Міфи про різання металу лазером

24.06.2022

У цій статті ми спробуємо розібрати поширені міфи про лазерний розкрій металу. Багато виробників недооцінюють можливості лазерного різання через помилки, що гуляють в інтернеті.

Міф №1. Лазер деформує сировину в місці різання.

При лазерному різанні, по металу йде велика температурна дія. Але через те, що лазерний промінь впливає на дуже маленьку площу, точково, метал не встигає спалахнути або деформуватися в місці врізки, він тільки плавиться. Струмінь газу, який завжди проходить в зоні різання, видуває всі залишки металу, що утворилися, і залишає ідеальні отвори.

Тому пластикові та дерев’яні вироби не псуються горінням після лазерного різання. Але з цими матеріалами ми не працюємо, тому вдаватися до деталей ми не будемо. Але все, що пов’язано з металообробкою, ми виконуємо на відмінно!

Міф №2. Лазерне різання не застосовується до прозорих матеріалів.

Лазер не ріже прозорі матеріали – це міф. Лазеру важко справлятися з прозорими матеріалами, але це можливо. При різанні скла або прозорого пластику лазерний промінь проходить не повністю, він відбивається, частина проходить, а частина також впливає на матеріал. Для того щоб розрізати на лазерному верстаті прозорий матеріал, потрібно враховувати його властивості – кількість світла, що пропускається. Для різання подібних матеріалів потрібний потужний верстат, щоб при врахуванні всіх втрат йому вистачало потужності розрізати матеріал.

Міф №3. Лазерний верстат підходить для металу будь-якої товщини.

Будь-який верстат має свою межу потужності. Коли потрібне лазерне різання металу 20 мм і більше варто задуматися, може вигідніше проводити такі роботи на плазмовому верстаті? А якщо товщина металу вже 40 міліметрів, то плазма безперечно стає кращим вибором.

Чим більша товщина металу, тим потужнішим має бути лазер, а це у свою чергу сильно збільшує витрати на енергію, що впливає на вартість різання.

Міф №4. Лазерне різання металів конкурує з плазмовою.

Лазерне різання металу так само, як і плазмова підходить для розкрою сталі різних товщин . Але не завжди доцільно використовувати обидва методи.

Лазер ріже метал максимально точно та якісно, ​​на готовому виробі відсутні деформації, і він одразу готовий до подальшої обробки. Вартість лазера оптимальна при порізці металу до 20 мм, все більше цієї товщини впливатиме на ціну розкрою.

Плазма так само дорожчає залежно від товщини металу, вона чудово справляється з металом до 150 міліметрів. Але якість вироблених деталей на виході гірша, ніж на лазері і потребує постобробки.

Міф №5. Послуги лазерного різання металу вимагають великої кількості фахівців.

При розкрої металу на верстатах без ЧПУ не можна виключити людський фактор. На лазерних верстатах нашої компанії людина тільки задає програму для різання та подає метал.

Завдяки тому, що всі врізки, різи для ваших виробів виконуються виключно роботом, будь-які похибки та неточності виключаються. Відповідно для лазерного різання металів не потрібна велика кількість кваліфікованого персоналу. Для безперебійної роботи верстата потрібно лише 2 особи: оператор-конструктор – завантажує програми в обладнання і контролює процес і людина, яка укладатиме листовий метал, і діставатиме готові вироби.

blank