Що краще лазерне різання металу або плазмове?

17.06.2022

Лазерне різання металу на замовлення є доцільним, коли потрібно вирізати технічно складні деталі маленького розміру або де необхідна максимальна точність і відповідність кресленням. Плазма добре ріже метал великої товщини, наприкла

Технологія лазерного різання

Різання металу на лазерному верстаті відбувається за допомогою сфокусованого променя. Виходячи з креслень лазер нагріває лист металу до плавлення, при цьому струмінь газу прибирає залишки розплавленого заліза.

При правильному використанні лазерного верстата виключаються будь-які деформації металу. Якщо будуть неправильно задані налаштування різання, тоді можлива присутність нагару і кромок на виготовлених деталях. Також нагар може бути спричинений забрудненням сировини, таким як іржа.

Технологія плазмового різання

Різання металу на плазмовому верстаті відбувається завдяки створенню струменя плазми. При взаємодії електрода та сопла запалюється дуга, через сопло проходить газ, взаємодіючи з електричною дугою, він нагрівається до 5000 – 30000 °C цим створюючи плазмову дугу.

Вартість лазерного різання та плазмового

Вартість різання на лазерному верстаті

Лазерне різання листового металу підходить для різних матеріалів: чорна сталь, нержавіюча та оцинкована сталь, титан тощо. Лазерний розкрій металу має обмеження, наприклад, оптимальна товщина листа до 20 мм. Замовляючи послуги лазерного різання товщина різу буде 0 ,1 – 0,2 мм, що дозволить Вам економити на матеріалі та деталі будуть повністю відповідати вашим кресленням.

Лазерне різання, ціна на яку менше ніж на плазму або гідроабразивне різання, особливо буде помітна при роботі з матеріалами товщиною до 10 мм. Це пов’язано з тим, що у лазерного верстата швидкість роботи значно вища, а вартість розхідників менша.

Вартість плазмового різання

Верстат плазмового різання також підходить для різних матеріалів, крім тих, що не є струмопровідними. Для порізки тонкого листового металу використання плазми недоцільно. Висока температура призводить до деформації контуру різання.

Ціна різання металу плазмою трохи вища, через більше використання витратних матеріалів. Але при обробці металів товщиною понад 20 мм плазмовий верстат дозволяє досягти кращої ціни та продуктивності.

Лазерне різання по металу – переваги та недоліки

Переваги:

 1. Кромка завжди перпендикулярна;
 2. Ширина різу від 0,1 до 0,2 мм;
 3. Вироби не вимагають додаткової обробки;
 4. Можна виготовляти деталі такого ж розміру, як і товщина листа;
 5. Відсутність термічного впливу в місці різу;
 6. Можна обробляти тонкі листи металу від 0,2 мм;
 7. Найбільша швидкість різання.

Недоліки:

 1. При порізці металу більше 20 мм знижується ефективність;
 2. Дороге обладнання.

Переваги та недоліки плазмового різання

Переваги:

 1. Підходить для обробки металу різної товщини до 50 мм;
 2. Висока ефективність при порізці товстих листів.

Недоліки:

 1. Не підходить для обробки тонкого металу;
 2. Якість кромки сильно поступається лазерному верстату;
 3. Після різання необхідна додаткова обробка виробів;
 4. Не можна вирізати отвори маленького діаметру, що дорівнює товщині листа; 
 5. Низька швидкість обробки тонкого металу.

Висновок

Лазерне різання металу на замовлення є доцільним, коли потрібно вирізати технічно складні деталі маленького розміру або де необхідна максимальна точність і відповідність кресленням. Плазма добре ріже метал великої товщини, наприклад, рейки, металокаркас, але не підходить для точних робіт із металом.

blank